בדיקות נגישות לאתרי אינטרנט

בדיקות נגישות לאתרי אינטרנט

זהו מאמר ראשון מסדרה של מאמרים שבהם נראה כיצד לבדוק את הנגישות באתר האינטרנט שלכם. אנחנו נתחיל לבדוק נושאים פשוטים עם דוגמאות שכל אחד יכול לבדוק בעצמו ובהמשך נתקדם לנושאים מורכבים יותר.

הנושא הראשון שלנו הוא ניווט באתר

בתקן WCAG 2.0 בסעיף 2.1 דורש מאיתנו לדאוג שכל הממשק שלנו יעבוד עם המקלדת. הדרישה הזאת באה להקל על אנשים המשתמשים בתוכנות קוראות מסך (למשל עיוורים וליקויי ראיה קשים) או אנשים המשתמשים רק במקלדת (כגון חולי פרקינסון, מבוגרים עם ידיים רועדות, אנשים עם מוגבלות מוטורית וכו').

כדי לדעת שהניווט במקלדת שלנו נגיש, יש להיכנס לאתר ולנווט רק בעזרת כפתור הTAB במקלדת. במידה והצלחנו לעבור על כל הדף ולהגיע לכל אלמנט שהוא קליקבילי (לחיץ בעזרת העכבר) ולהפעילו נדע שעברנו את החלק הראשון בהצלחה. צפו בדוגמה פשוטה בווידאו הבא (לסרטון יש כתוביות):

הבדיקה השנייה שאנחנו צריכים לבצע היא השלמת תהליך מלא בעזרת ניווט מקלדת. נניח שיש לנו טופס צור קשר בדף פנימי באתר תדמיתי קטן. הבדיקה שלנו תהיה לניווט מהדף הראשי אל דף צור הקשר ולנסות למלא ולשלוח את הטופס. במידה והצלחנו אז הניווט שלנו תקין. במידה ולא אנחנו צריכים לתקן את המקומות בהם לא הצלחנו להפעיל או לנווט עם המקלדת.

יש לכם אתר וורדפרס? אנחנו ננגיש אותו עבורכם בקלות ובמחיר הוגן!

  • 1771
תוסף נגישות לדפדפן - אנדי און
Profile Image

תוסף נגישות לדפדפן - אנדי און

תחליפי מקלדת
Profile Image

תחליפי מקלדת

כללי ברזל בהנגשת אתרי אינטרנט
Profile Image

כללי ברזל בהנגשת אתרי אינטרנט