חקיקה ותקנים

לצאת מהבדידות

לצאת מהבדידות

מהי בדידות עבורכם ומהי האסוציאציה הראשונה שעולה בכם כשאתם חושבים על כך?

הנטייה, בדרך כלל, נודדת בחשיבה לכיוון אדם הנמצא לבד ורוצה לעצמו זוגיות או אדם המחפש לעצמו עניין בחיים.

בסיס החשיבה של רובנו נוטה לחשוב על 'בדידות' בהיבט הקל שלו. רוצה זוגיות? ימצא לעצמו ברשת. 'משעמם לו והוא מרגיש לבד'? – שיחפש דברים מעניינים, גם ברשת. הרעיון הוא כי הרשת משלים לאותו אדם משהו השייך לעולם המוחשי אותו ניתן להשלים בעולם הווירטואלי?

עכשיו חשבו מה קורה לאדם החי עם מוגבלות שמותירה אותו בצד ולבד בעולם המוחשי והוא מחפש לעצמו מוצא דווקא בעולם הווירטואלי? מה יש לרשת באמת להציע כדי שאותו אדם ירגיש שהוא לא לבד והוא מחובר לכולם?

ברוכים הבאים לעולם ההנגשה

פתרונות בעידן שלנו קיימים בשפע. כל מה שצריך הוא להושיט את היד, פשוטו כמשמעו, ולעשות בהם שימוש. גם אילו שאינם יכולים, סתם כך, להושיט יד ולעשות מה שבא להם – עולם ההנגשה שופע פתרונות יצירתיים במיוחד המאפשר לכולם להיות חלק מהעולם. כפי שצריך להיות.

עולם של תחליפים

אנו רגילים לראות ברחוב אנשים עם מוגבלות הנעזרים בכסא גלגלים, בכלב נחייה ובעזרים שונים המקלים את נוכחותם בעולם הפיזי. חשבתם כיצד מתקשר אדם באמצעות מחשב כאשר אין ביכולתו להקיש על המקשים בצורה רגילה כי שריריו אינם נענים לו? מה קורה כאשר עיוור רוצה לקרוא כתבה ב – YNET? היופי הוא שלמגוון רחב מאוד של מוגבלויות ניתן לקבל מענה ברשת באמצעות תחליפים שהמוח האנושי היצירתי אינו מפסיק להמציא. כל מה שצריך הוא להיחשף לכך ולהפוך את האתר שלך לנגיש גם כן עבור האחרים.

מה אכפת לנו?

כאשר אדם עיוור מנסה לחצות כביש – האם אתם מושיטים יד ומציעים עזרה? אני מאמינה שהתשובה שלכם חיובית. על אותו משקל בדיוק – קיים הצורך ואותה רמת אנושיות לנהוג כך גם ברשת. השמחה הגדולה היא כי החוק נכנס לתמונה וקבע כי כולם צריכים לנהוג ברשת כמו בני אדם ולהנגיש את החומרים שלהם לאנשים עם מוגבלויות שונות שרוצים מאוד לקרוא והתפקיד שלנו הוא לאפשר להם.
לטכנולוגיה המצויינת יש היום יש כוח אדיר להנגיש את החיים ולאפשר לכולם לצאת מהבדידות, אפילו אם מדובר רק ברשת.

כמה רחוק אפשר ללכת?

הנגשה היא מילת מפתח לאפשר לסוגים שונים של מוגבלויות / קשיים עליהם אפשר להקל, אפילו כאשר מדובר בהפרעות קשב וריכוז. מדובר במגוון הפרעות החולשות של אחוז גדול, יחסית, של האוכלוסייה.
מקרה בוחן מרתק במיוחד הינו כריסטופר הילס (לחצו לצפייה בוידאו ביוטיוב) הסובל מניוון שרירים קשה ביותר ובזכות עזרי ההנגשה שלו הפך לעורך וידאו מדהים שנותן שירות ללקוחות שונים ברחבי העולם מבלי לצאת מהחדר המאובזר שלו.

השלב הבא

כמו שאדם בודד המחפש לעצמו זוגיות יחפש, קרוב לוודאי, בשלב הראשון דרך אתר היכרויות כזה או אחר – כך מחפשים אנשים עם מוגבלויות (גם קשות מאוד) את האתרים שיחממו להם את הלב ויאפשרו להם להביע את עצמם, או לחילופין לקבל מענה כזה או אחר.

הלו, חשבתם על הערך השיווקי?

הנגשת אתרים לאנשים עם מוגבלויות פותח צוהר לקהל לקוחות שקרוב לוודאי לא נחשף מעולם לתכנים שונים באתרים שרוצים להגיע לכולם.

גם הרשת וגם הרגולטור מאפשרים חישוב מסלול מחדש המייצר גישה לעולמות חדשים ומרתקים הן בפן הפיתוח והן ביכולת להתחבר לאנשים שהסיכוי לתקשר איתם בגלל קשיים טכניים – היה קטן מאוד, אם בכלל, עד היום.

מה אתם הולכים לעשות עם זה באתר שלכם?

  • 719
עיצוב נגיש עבור עיוורון צבעים
Profile Image

עיצוב נגיש עבור עיוורון צבעים

הנגשת כפתורים
Profile Image

הנגשת כפתורים

חשיבות כפתור עצירה לאנימציות קבועות
Profile Image

חשיבות כפתור עצירה לאנימציות קבועות