חקיקה ותקנים

האם יש פתרונות קסם?

האם יש פתרונות קסם?

כ-15% מכלל האוכלוסייה העולמית מוגדרים כאנשים עם מוגבלויות. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בישראל חיים כ- 1,600,000 אנשים עם מוגבלות, כלומר, כמעט בכל משפחה שישית בישראל מתמודד אדם עם מוגבלות, ללא הבדל דת, גזע, גיל ומין.

לאנשים עם מוגבלות זכות להשתתפות מלאה ושוויונית בכל תחומי החיים. חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ותקנות הנגישות נועדו להבטיח, שיוכלו לממש זכות זו. 

אין פתרון קסם - הנגשת אתרים עושים רק אצל חברת User Accessiliblity

תקנות הנגישות לשירות עוסקות בהסרת חסמים כדי שאנשים עם מוגבלות יוכלו לקבל שירות באותה רמת נוחות ואיכות, כפי שמקבל כלל הציבור, ויוכלו לנהל חיים עצמאיים וחופשיים ללא תלות בזולת. תקנות הנגישות לשירות עוסקות במגוון רחב של תחומים וביניהם: הנגשה פיזית של מקומות, התאמה של הדרכים והאמצעים בהם ניתן השירות, האופן שבו נמסר מידע לציבור וכן הנגשה של ערוצי השירות הקיימים.

כחלק מתקנות השירות, סעיף 35 מתייחס לספקי שירות רבים אשר עושים שימוש באינטרנט כערוץ למתן שירות לציבור (לדוגמא אתר אינטרנט שמוכר מוצרים דרך הרשת) ועל כן כל מידע אודות השירותים האלו צריך להיות נגיש עבור אנשים עם מוגבלויות.

על כן, בעלי עסקים שברשותם אתר אינטרנט מחוייבים להנגיש את הנכסים הדיגיטליים שלהם.

תחום הנגישות התפתח במידה רבה בשנים האחרונות בישראל, ואתו פותחו רכיבי נגישות רבים, שמטרתם לסייע בתהליך הנגשת האתר. כיום ישנם הרבה מאוד פתרונות בשוק שעוזרות לבעלי האתרים לעמוד בדרישות החוק.

כל רכיבי הנגישות המוכרים בשוק הם מערכות חכמות אשר מתקינות רכיב נגישות באתר האינטרנט של בעל האתר ולאחר ההטמעה מצריכות התאמות ידניות מותאמות אישית באתר על מנת לספק את השירות המיוחל- הנגשה עד לרמת נגישות AA כפי שמופיע בדרישות החוק. הנגשה ידנית מלאה מותאמת אישית לאתר דורשת שעות עבודה מרובות ויכולות התאמה מדויקות לכל אתר בהתאם למבנה, עיצובו ותוכנו. ולכן חשוב לגשת לחברה שמכבדת את עצמה ונותנת את השירות המלא. חשוב לפנות לחברה שיכולה להסביר על התהליך באופן מורחב, שתיתן אישור או מסמך שבה היא פעלה על הנגשת האתר.

מנגד עובדים בשוק הרבה רכיבי נגישות חינמיים אשר יוצאים בהצהרות שגם הם מנגישים את האתר ברמה אוטומטית עד לדרישות החוק ברמת נגישות AA  אך ראו הוזהרתם- רכיבים חינמיים לא מנגישים את האתר לדרישות החוק, עצם התקנת רכיב חינמי לא מספיק כשלעצמו בכדי להפוך את אתר האינטרנט שלכם לנגיש. העבודה החינמית אינה מספיקה ולא רק שאין בה תועלת ושום מאמץ סביר כדי להנגיש את האתר באמת, הם אף יכולים לגרום לכם נזק ותישארו חשופים לתביעה.

אז האם יש פתרון קסם? כנראה שרק באגדות

במציאות שאנחנו חיים אין פתרונות קסם, ישנם פתרונות מתקדמים שמיועדים להנגשה של אתרי אינטרנט, מומלץ להתייעץ עם מומחה נגישות או אוטוריטה בענף כדי להנגיש את האתר האינטרנט ולהמנע המכתבי התראה ותביעות. צרו קשר כבר עכשיו באמצעות הטופס למטה ונתקדם משם.

  • 1406
להקת שלוה - משנה את השיח הישראלי לטובה
Profile Image

להקת שלוה - משנה את השיח הישראלי לטובה

כללי ברזל בהנגשת אתרי אינטרנט
Profile Image

כללי ברזל בהנגשת אתרי אינטרנט

תוסף נגישות לדפדפן - אנדי און
Profile Image

תוסף נגישות לדפדפן - אנדי און